Psychoterapia w czasie pandemii….

Psychoterapia w czasie pandemii….
Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas wszyscy będziemy musieli funkcjonować w zaostrzonym reżimie sanitarnym w związku ze stanem pandemii COVID-19.
Dotyczy to także naszych spotkań, przeczytaj więc proszę jak się do nich przygotować tak, aby były bezpieczne.
W Gabinecie Psychoterapii Znajdź Się obowiązują przepisy sanitarne oraz rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dokładam wszelkich starań aby im sprostać, przygotowując odpowiednio gabinet i zmieniając nieco organizację pracy. Część z tych zmian dotyczy również Ciebie, zapoznaj się proszę z nimi:
  • Przerwy między sesjami zostały wydłużone tak, aby po każdym spotkaniu był czas na wywietrzenie gabinetu oraz dezynfekcję klamek, powierzchni wspólnych itp., co oznacza że nasze spotkania muszą kończyć się punktualnie.
  • Nie ma obecnie możliwości skorzystania z poczekalni – przyjdź proszę do gabinetu o umówionej godzinie, nie wcześniej.
  • Weź ze sobą maseczkę, załóż ją przed wejściem do gabinetu i nie zdejmuj do momentu zakończenia sesji.
  • Po wejściu do gabinetu możesz umyć ręce, koniecznie je zdezynfekuj – dostępne są odpowiednie środki.
  • Nie mam niestety chwilowo możliwości poczęstowania Cię napojem – jeśli chcesz weź ze sobą wodę.
  • Wybierz formę płatności bezgotówkowej – zapłać przelewem przed sesją lub kartą w dniu wizyty.
  • W razie pojawienia się u Ciebie objawów COVID-19 lub w razie kontaktu z osobą będącą nosicielem wirusa SARS-CoV-19, poinformuj mnie o tym niezwłocznie, wspólnie podejmiemy decyzję w kwestii kontynuacji spotkań.
  • Pamiętaj, że w razie niemożności pojawienia się na sesji w gabinecie (kwarantanna, izolacja, konieczność sprawowania opieki nad dziećmi) jest możliwość kontynuowania przez jakiś czas spotkań online – poinformuj mnie o tym, znajdziemy dogodny termin. Tu możesz dowiedzieć się więcej jak wygląda konsultacja online.

Wierzę głęboko, że mimo konieczności wprowadzenia powyższych restrykcji, nasze spotkania - czy to gabinecie czy online - będą dla Ciebie dobrym, pomocnym i rozwojowym doświadczeniem. Pandemia kiedyś się skończy i wrócimy do normalnego funkcjonowania, a teraz pomóżmy sobie wzajemnie w bezpiecznym przejściu tego trudnego dla wszystkich czasu.

Monika Kołodziejczyk
Gabinet Psychoterapii Znajdź Się


wróć do listy artykułów